Сучасний ритм, постійна втома, стреси – це  невід’ємна частина життя багатьох людей. Особливо негативну роль у вище вважають стрес.

Стрес (з анг. тиск, удар, натиск) – це напруга організму   яка виникає в результаті екстремальних ситуацій.  Навіть щасливі події, одруження, вагітність, народження  малюка   може викликати стрес. Часте перебування в стані напруги призводить до негативних наслідків та проблем зі здоров'ям.

Умови сучасної жінки дуже змінилися особливо з підвищенням  соціальної ролі, дім, робота що призводить до підвищення стресових реакцій, психосоціальних конфліктів. Нераціональні дієти, неповноцінне харчування, що призводить до зниження імунітету, робить організм беззахисним перед хворобами.

Бажання їсти цукерки коробками, розлади сну та дратівливість – це все реакції організму на стреси. Як правило, в більшості, жінкам стає не до сексу і вони починають практикувати нездорову поведінку: надмірне вживання їжі, вживання алкоголю, паління сигарет та ін. 

Хронічний стрес призводить до зниження репродуктивного потенціалу жінки, його проявом можуть бути зміни  оваріально-менструальгого циклу,    не виношування вагітності,  безпліддя, дисгормональні  захворювання молочних залоз.

Тривалі стресові ситуації  часто призводить до пригніченого стану, постійної  втоми,  згасання  статевого потягу та  розвитку таких сексуальних розладів, як  вагінальна сухість, дискомфорт під час статевого акту. 

Вчені визначили, що найбільше хвилюються під час виступу перед аудиторією, люди, які майже взагалі не живуть статевим життям. Пояснюється це тим, що при регулярному статевому житті в організмі виробляється такий гормон, як окситоцин, який сприяє розслабленню організму, його спокою, врівноваженості.

Здорове статеве життя та міцні стосунки сприяють вашому фізичному і розумовому здоров'ю у багатьох відношеннях, що допоможе  вам прожити щасливе життя.