Багато хто не звертає увагу на проблеми шкіри, поки не почнеться фізичний дискомфорт, зокрема свербіння, або видимий естетичний – висипи, тріщини, акне тощо. Косметичні засоби в подібних випадках не допоможуть, вони здатні лише замаскувати дефект, спонукаючи людину відтермінувати похід до лікаря. І це є помилкою. Адже вчасне звернення до дерматолога може виявити причину захворювання та усунути її.

Зазвичай основними причинами появи дефектів шкіри є інфекційні, вірусні, бактеріальні, грибкові збудники. Особливо в спекотні місяці, коли люди потіє та дотикається до обличчя брудними руками. Проте можуть бути й інші причини – неправильне харчування, спадковість, онкологія, поранення, які не були оброблені антисептичним засобом. Поставити діагноз, на основі якого буде назначене лікування, може тільки лікар дерматолог.

Враховуючи, що дерматологія часто поєднана з венерологією, деякі люди соромляться звертатися за допомогою, адже необхідно сидіти в черзі під кабінетом, відчуваючи на собі осудливі погляди. Вихід з такої ситуації – звернення у приватну клініку, де немає черг і забезпечується повна конфіденційність. Краще не гаяти часу, тоді лікування буде більш ефективним і безболісним.