Говорити про особисті проблеми в Україні не прийнято. Тому люди намагаються переключитись на щось, що здатне відволікти їх – алкоголь, комп’ютерні ігри, підвищення соціальна активність тощо. Але проблеми від цього не зникають, навпаки, тільки збільшуються. І лише тоді, коли людина відчуває критичний стан, вона починає шукати фахівця. В першу чергу – в соцмережах. Проте це хибний підхід, як і самолікування.

Треба відразу зрозуміти, що психотерапевт – це не психіатр, бо в нашій країні плутають ці дві спеціальності. Задача психотерапевта полягає в тому, щоб допомогти при:

·Стресах;

·Фобіях;

·Психічних розладах;

·Підвищеній тривожності;

·Депресіях;

·Соматичних захворюваннях;

·Безсонні;

·Зниженні лібідо;

·Хронічній втомі;

І це лише короткий перелік проблем, з якими можна звернутися до фахівця. Головне – вчасно усвідомити, що є проблема, а не відносити її до втоми, кліматичних умов, занадто швидкого ритму життя. Чим скоріше людина зрозуміє, що потребує допомоги, тим швидше можна буде позбутися проблеми.

Краще за все звертатися до кваліфікованого психотерапевта. Його можна знайти у приватній клініці, де працюють спеціалісти з відповідною медичною освітою за досвідом роботи.